Magazyn kryminalny 997

Zagadkowa śmierć dwóch braci, obywateli Armenii, Rubena i Wartana Kazarianów z 2001 r. Mężczyźni wynajmowali dom w Radzyniu Podlaskim, gdzie na pobliskim bazarze sprzedawali papierosy i alkohol. Jak ustalili śledczy, życie obu braci kosztowało i tu uwaga: odtwarzacz video oraz tuner do telewizji satelitarnej.

Pokazujemy też niewyjaśnione zabójstwo kobiety w Międzybrodziu Bialskim w 1999 r. 15 maja tego roku w szambie jednego z domków turystycznych nad jeziorem Międzyborskim odnaleziono niezidentyfikowane zwłoki. Okazało się, że kobieta została zamordowana.

W programie również historia zabójstwa Krystyny D. z Gdańska. 8 lutego 1990 roku w splądrowanym mieszkaniu w bloku przy ulicy Cebertowicza znaleziono ciało kobiety. Na szyi ofiary była zawiązana pętla z przewodu elektrycznego. Krystyna D. przed śmiercią została ciężko pobita. Kto zabił? Czy był to mord rabunkowy? A może powodem zabójstwa były sprawy osobiste? Jaką rolę w życiu kobiety pełnił mąż stale przebywający za oceanem oraz przyjaciel mieszkający w Niemczech, z którym utrzymywała bardzo bliskie stosunki?