Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak "Poza prawem"

Sławomir W. ps. „Żarówa”, zdaniem śledczych, od ponad 20 lat trząsł wałbrzyskim półświatkiem i zarabiał na tym miliony złotych. Dotąd, mimo wielu prób, nie udało się zabrać wystarczającego materiału dowodowego. Na jednym nagrań, do których dotarliśmy widać jak ze swoją grupą, „Żarówa” świętuje i wznosi toasty z okazji śmierci jednego ważnych świadków prokuratury. Mężczyzna od lat jest podejrzewany o udział w zleceniach zabójstw, podpaleń i niszczenie mienia.


Dorota Grabowska "Ziemia utracona"

Stanisław i Wanda Skrzypowie z Lublina kupili ziemię i uprawiali ją przez blisko pół wieku temu. Po latach sąd uznał, że w świetle prawa transakcja jest jednak nieważna i nakazał zwrócić ziemię poprzednim właścicielom a Skrzypowie mieli dostać z powrotem pieniądze. Tak się jednak nie stało. Dziś nad rolnikami wisi widmo bankructwa i spłaty długu sięgającego już pół miliona złotych.


Jakub Ćwirlej "Gdy głowa myśli pędzlem"

Ma 14 lat i cierpi na zespół Downa, ale patrząc na jej obrazy trudno nazwać ją osobą niepełnosprawną. Wanessa Bąkowska ma na swoim koncie przeszło 200 prac i wiele wystaw w Polsce i za granicą. Nierzadko jej płótna sprzedają się zaraz po zdjęciu ze sztalugi a zdobyte w ten sposób pieniądze, pomagają finansować jej rehabilitację oraz jej rodzeństwa


Andrzej Mańkowski "Wigilia dla samotnych"

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z najbliższymi. Są też tacy, którzy nie mają na to szans. Osoby, których los oraz ich własne nietrafione decyzje zepchnęły na margines, w bezdomność, biedę czy nałogi są szczególnie samotne w wigilijny wieczór. Ta wigilia jest dla nich.