Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak "PEŁNOMOCNIK"
66-letnia Honorata Klobuszeńska postanowiła sprzedać dorobek swojego życia - dom i 12 hektarów ziemi na Mazurach. Znalazła kupca, sprzedała majątek, jednak zapłata nie wpłynęła. Okazało się, że w akcie notarialnym dziwnym trafem znalazł się zapis, że kobieta otrzyma pieniądze, ale dopiero - za 5 lat.

Jakub Ćwirlej "TYM ODDYCHAMY"
Ciągłe drapanie gardle, bóle głowy i wszechobecny metaliczny odór połączony z fetorem palących się opon. To rzeczywistość mieszkańców Barlinka, którzy od lat zabiegają, aby pobliska odlewnia żeliwa przestała zatruwać im życie. Ich obawy potwierdziły badania inspektorów ochrony środowiska. Wynika z nich, że powietrzu aż roi się od groźnych substancji. Podczas realizacji reportażu, mieszkańcy dokonali kolejnego odkrycia.

Bożydar Pająk "INNY FRONT WOJNY"
Ranni na froncie Ukraińscy żołnierze trafiają do szpitali w całej Ukrainie, ale i one bywają celem rosyjskich rakiet. Z kamerą dotarliśmy do jednego z nich, w zachodniej części kraju. Aleksander, lekarz polskiego pochodzenia, zgodził się pokazać realia swojej pracy w szpitalu.

Justyna Andersz-Rychter "DO KOŃCA"
Jak wygląda odchodzenie i godne umieranie, bez bólu i w zgodzie z samym sobą? Odpowiedzi na te najtrudniejsze pytania znajdują podopieczni hospicjum i ludzie, którzy pracują tam na co dzień.