Magazyn Ekspresu Reporterów

Justyna Szubert-Kotomska "JAKIE TO JEST ŻYCIE?"
Po jednej stronie ulicy – obskurny blok. Po drugiej - baraki. Kto mieszka w Krystynowie, wie, że życie w tej części Trzebini to koszmar. Zdaje się, że czas tu się zatrzymał – nie ma toalet, ciepłej wody, a ludzie są upchani w niewielkich pokojach jak sardynki w puszce. Zdaje się, że urzędnicy zapomnieli już dawno o mieszkających tu lokatorach. Najwyższa pora, żeby ktoś im o nich przypomniał.

Dorota Grabowska "NA DZIKO"
Nie płaci czynszu, ma odcięty prąd i wodę. Załatwia się do wiaderka, jest agresywny i nadużywa alkoholu. Mimo, że sąd orzekł eksmisję prawie 3 lata temu, Andrzej R. nadal nie wyprowadził się z nielegalnie zajmowanego mieszkania. Czy nasza interwencja wreszcie pozwoli pozbyć się dzikiego lokatora?

Paweł Kaźmierczak "BEZKARNY"
W Rębiechowie na Pomorzu od kilkunastu miesięcy, praktycznie w samym środku osiedla mieszkaniowego, funkcjonuje nielegalne składowisko odpadów. Hałdy mają już wysokość kilku metrów. Na właściciela trefnego biznesu nie działa nic - prośby, argumenty, a nawet kara miliona złotych. Wójt, który mógłby szybko ukrócić ten proceder, niezbyt kwapi się do działania.

Agnieszka Gola "SZUKAJĄC SCHRONIENIA"
Do naszej redakcji wpłynął wzruszający list z Fundacji Otwarte Ramiona z prośbą o pomoc dla Andrie. Wolontariusze pukali do różnych drzwi, dzwonili w setki miejsc – wszystko w nadziei, że przed zimą uda się znaleźć dom dla 32-letniego niepełnosprawnego Ukraińca. Bezskutecznie. Magazyn Ekspresu Reporterów - jak mówią - jest ostatnią nadzieją na własne cztery kąty dla sparaliżowanego mężczyzny.