Magazyn Ekspresu Reporterów

Jakub Ćwirlej "NA SWOJEJ ZIEMI"
Jak dziś wygląda życie na terenach, które przez kilka miesięcy były okupowane przez Rosjan? Ukraińska kontrofensywa i odbicie niemal całego obwodu charkowskiego z rąk okupantów - i to w kilka dni - to olbrzymi sukces, ale to nie jest już ta sama Ukraina. Dziś jest tam pełno grobów a odbudowa tego regionu potrwa lata.

Paweł Kaźmierczak "DLACZEGO NIEWINNY?"
23-letni Piotr Tadzik z Tarczyna na Mazowszu zginął w drodze do pracy. Na skrzyżowaniu w jego auto uderzyła rozpędzona ciężarówka z cementem. Jej kierowca, już na miejscu wypadku, przyznał się, że wjechał na skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle. Nie znaleziono też śladów hamowania. Mimo to, śledztwo umorzono.

Justyna Szubert-Kotomska "NA TYKAJĄCEJ BOMBIE"
Ogromny lej na cmentarzu w Trzebini pochłonął 40 nagrobków wraz ludzkimi szczątkami. To kolejne już zapadlisko na terenach nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Siersza" w ostatnim czasie. Rok temu ziemia zapadła się pod jednym z ogródków działkowych. Mieszkańcy pobliskiego osiedla Gaj obawiają się następnych tąpnięć.

Dorota Grabowska "PRZEZ POMYŁKĘ"
Andrzej Stefaniak, przedsiębiorca z Ryk na Lubelszczyźnie, może stracić cały majątek. Jego dwa domy i ziemię zajął komornik a część nieruchomości zdążył już sprzedać. Jak się okazało, bank wystawił tytuł egzekucyjny przez pomyłkę. Mimo to, mężczyzna nadal nie ma prawa do swojej własności a sprawa w sądzie toczy się już drugi rok.