Magazyn Ekspresu Reporterów

Dorota Grabowska „Marcinie, jesteśmy z Tobą!”
Żona posądza męża - szanowanego listonosza - o próbę gwałtu. Mężczyzna trafia do aresztu, za kratkami może spędzić nawet 12 lat. W jego winę nie wierzy ani matka, ani nikt z miejscowości. Ludzie stworzyli nawet listę poparcia dla podejrzanego i zanieśli ją do sądu. Tajemnicą poliszynela jest, że żona listonosza od lat zdradzała męża, a od pewnego czasu planowała pozbawić go majątku. Czy to możliwe, że za radą siostry ukartowała całą intrygę?

Justyna Szubert-Kotomska „Siedem kul”
33-letni Rafał Siódmiak zginął od policyjnych kul podczas pościgu. Jego matka do dzisiaj nie może sobie wybaczyć, że wezwała policję. Próbowała pomóc synowi pokonać chorobę alkoholową. Za kilka dni mężczyzna miał się poddać terapii, ale warunkiem była trzeźwość, tymczasem Rafał pił. Chciała tylko, aby jej dziecko do tego czasu wytrzeźwiało na tzw. "policyjnym dołku".

Justyna Andersz-Rychter „I po co się kłócić?”
Sylwia i Krzysztof Wrzochal rozpoczęli procedurę adopcji rodzeństwa. Dzieci w rodzinnym domu przeżywały piekło - były bite, gnębione i zaniedbywane. Dziś, gdy mają szansę na kochających rodziców, na drodze do szczęścia staje sąsiad, któremu przeszkadza wszystko. Adopcja stanęła pod znakiem zapytania.

Anna Żakowiecka-Krysiak „Ojciec prawie idealny”
Piotr Dąbkowski to ojciec nieidealny. Przez problemy z alkoholem stracił dwóch z trzech swoich synów. Podjął jednak walkę i przeszedł przemianę. Za mężczyzną ujęli się poruszeni jego historią pracownicy MOPSu. Gdy rok temu pierwszy raz pokazywaliśmy reportaż o tej sprawie, sąd całkowicie zakazał ojcu kontaktu z dziećmi. Dzięki emisji materiału zmieniono jednak decyzję - więź z synami ma być odbudowana.