Magazyn Ekspresu Reporterów

Ernest Saj „Wyrok za rabat”
To była jedna z najgłośniejszych akcji antykorupcyjnych na Zachodnim Pomorzu. W 2013 roku prokuratura zatrzymała 9 osób - przedsiębiorców i urzędników skarbowych ze Szczecina i okolic. Według śledczych, biznesmeni, w zamian za rabaty i zniżki, mieli być łagodnie traktowani przez organy skarbowy. Po 9 latach sąd uznał, że o żadnej korupcji nie może być mowy i uniewinnił wszystkich oskarżonych.

Władysław Rybiński „Nie mamy takiej infolinii”
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kętrzyna wykupili wycieczkę do Turcji. Ich plany wyjazdowe pokrzyżowała pandemia. Teraz walczą o odzyskanie zaliczki wpłaconej na wycieczkę. Przewoźnik pozostaje głuchy na ich prośby i argumenty.

Faustyna Szebesta-Kowalska „Nasze szczęście”
Matka Michałka pozostawiła go w szpitalu tuż po urodzeniu. Adoptowało go małżeństwo - Edyta i Mariusz Kowalczykowie. Wkrótce okazało się, że chłopczyk cierpi na znacznie więcej dolegliwości niż się pierwotnie spodziewali. Po czterech latach nauki chodzenia, lekarze poinformowali rodziców, że bez kosztownej operacji bioder, Michałek resztę życia spędzi na wózku inwalidzkim. Dzięki hojności widzów Magazynu Ekspresu Reporterów, udało się zebrać niezbędne fundusze.

Kamila Gocławska „Ania”
Osiem lat temu odeszła Anna Przybylska. Przedwczesna śmierć pięknej, młodej aktorki obdarzonej niezwykłą charyzmą do dzisiaj porusza nie tylko jej wielbicieli. Zmarła w wieku 35 lat u szczytu swojej kariery. Jej historia stała inspiracją m.in. do powstania filmu dokumentalnego „Ania”, który trafi niebawem na ekrany kin.