Magazyn Ekspresu Reporterów

Ernest Saj - PACJENTKA BYŁA CHODZĄCA

Władysława Staszyńska trafiła do szpitala w Prudniku z silnymi bólami brzucha. Wyniki badań były dramatyczne i wskazywały na silne zakażenie organizmu sepsą. Lekarz, zamiast zatrzymać starszą pacjentkę w szpitalu, odesłał ją do domu - po skierowanie do lekarza rodzinnego. Kobiety nie udało się już uratować.

Katarzyna Handerek - ORIENTACJA I DOTACJA.

Dwa lata temu było o tym głośno w całej Polsce. W Krakowie powstał pierwszy hostel dla osób LGBT finansowany z budżetu miasta. Do fundacji Głos serca, która zorganizowała ośrodek i nim zarządza, trafiło blisko 200 tysięcy złotych z kasy ratusza. Z ustaleń naszych reporterów wynika, że władze Krakowa nie mają pewności, na co te środki zostały wykorzystane. Dotacje miały pokryć m.in. opłaty czynszowe oraz koszty opieki psychologicznej. Z relacji osób, które trafiły do ośrodka, wynika, że taka pomoc w ogóle nie była świadczona. Czynsz natomiast właścicielka fundacji miała egzekwować bezpośrednio od swoich podopiecznych, bez pokwitowania dokonanych wpłat.
Justyna Burdon - GRECKA TRAGEDIA.

W 2018 roku Jarosław Korzeniowski z rodziną wybrał się na wakacje do Grecji, które zakończyły się tragedią. Okolice kurortu ogarnęły gwałtowne pożary, aż ogień dotarł do hotelu, w którym mieszkali Polacy. Jego żona i 10-letni syn utonęli podczas ewakuacji. Od tego czasu wdowiec usiłuje ustalić, co naprawdę się stało i dlaczego zginęli jego najbliżsi.

Ilona Ptak - ODZYSKAĆ WOLNOŚĆ.

59-letnia Ewa Chomik straciła nogę i porusza się na wózku inwalidzkim. Kobieta jeszcze niedawno wegetowała w małej kawalerce, uwięziona na ostatnim piętrze bloku na katowickiej Ligocie. Po interwencji naszej dziennikarki, kobieta ma nowe mieszkanie a jej życie zmieniło się nie do poznania.