Magazyn Ekspresu Reporterów

Dorota Grabowska „Bez sprawiedliwości”

23-letni Oskar Ch., gdy usiadł za kierownicą samochodu, był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Mężczyzna wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wypadku poniosła śmierć 17-letnia Lidia Burczyk, która siedziała na fotelu pasażerskim, obok kierowcy. Sąd, mimo że od wypadku minęły już 3 lata, do tej pory nie jest w stanie wydać wyroku.

Justyna Andersz-Rychter „Co się stało w Kwiku?”

Makabryczne odkrycie w jednej z niewielkich wsi w turystycznym sercu Mazur. Pracownicy lokalnej inspekcji weterynaryjnej twierdzą, że nigdy wcześniej nie spotkali z podobnym przypadkiem. Dziesiątki krów pozostawionych samych sobie, które utopiły się we własnych odchodach. Tylko kilka udało się odratować. Jak się okazuje, jeszcze niedawno, gospodarstwo należało to najprężniejszych w okolicy.


Bożydar Pająk „Tutaj będzie Ukraina”

Odessa na Ukrainie od początku wojny jest na celowniku Putina i nadal spadają tam rosyjskie rakiety. Mimo to, nadal w mieście przebywają polskie siostry zakonne i niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Siostry Szarytki prowadzą w Odessie swój dom, gdzie opiekują się bezdomnymi i uchodźcami z terenów ogarniętych walkami. My również możemy pomóc naszym sąsiadom. Nasz dziennikarz Bożydar Pająk organizuje zbiórkę na zakup helikopterów dla Ukraińców, które będą przeznaczone do ewakuacji rannych żołnierzy z pola walki. Akcję patronuje m.in. generał Roman Polko i ambasador Rzeczypospolitej na Ukrainie Jan Piekło. Włączają się też gwiazdy - Enej, Michał Wiśniewski i Zakopower - Official oraz nasza redakcja "Magazynu Ekspresu Reporterów". Wszelkie informacje, jak można pomóc znajdziecie na www.zbroimyukraine.pl

Ewa Pocztar „To jest wybawienie”

Dzięki skutecznej interwencji dziennikarki „Magazynu Ekspresu Reporterów”, Joanna Długozima oraz jej niepełnosprawny synek wreszcie mogą żyć w godnych warunkach. Dotąd, przez osiem miesięcy rodzina wegetowała w domu pozbawionym dostępu do elektryczności.