Magazyn Ekspresu Reporterów

POD OPIEKĄ, realizacja: Jakub Ćwirlej.

Niepełnosprawny Hubert miał stać się bardziej samodzielny. Rodzice wysłali go na tzw. trening samodzielności, podczas którego zmarł - w nocy, dławiąc się śliną. Opiekun, który miał czuwać nad bezpieczeństwem podopiecznych, spał w drugim pomieszczeniu. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i umorzyła śledztwo.

ŚMIERĆ W PARADISE, realizacja: Justyna Szubert-Kotomska
Tomasz zginął pod dyskoteką Paradise w Lubaniu po ciosie w głowę od ochroniarza klubu. Przemysław J. , który stał feralnej nocy na bramce, jak wykazały badania, był pod wpływem narkotyków. Sprawca na co dzień trenował MMA a w przeszłości był już karany m.in. za gwałt i pobicia. Nie trafił jednak do aresztu. Sąd uznał, że mógł działać w obronie własnej.

ORLĘTA. GRODNO 39, realizacja: Kamila Gocławska.

Reportaż z planu filmu fabularnego „Orlęta. Grodno'39”, który właśnie wchodzi do kin. Niezwykła przygoda dzieci, które wcieliły się w pierwszoplanowe postaci filmu i ich spotkanie z dramatyczną historią, która wydarzyła się naprawdę.

ZWYCZAJNA RODZINA, realizacja: Andrzej Mańkowski.

Maja i Waldemar Zadorożni z Gdyni tworzą rodzinę zastępczą dla ośmiorga dzieci po przejściach. W ciągu 12 lat przez ich dom przewinęło się 25-cioro takich dzieci. Większość znalazła rodziny adopcyjne lub wróciła do rodziców biologicznych. Nie każde jednak miało to szczęście, m.in. Antoś i Zuza - dzieci z zespołem Downa, które z pewnością zostaną z Zadorożnymi na zawsze.