Magazyn Ekspresu Reporterów

„Złapać ducha”, Ernest Saj

Śledztwo w sprawie Augustine’a Duodoo, tajemniczego przedsiębiorcy z Afryki jest na ostatniej prostej. Prokuratorzy ze Szczecina są przekonani, że to postać fikcyjna, której tożsamość została stworzona w celu dokonywania przestępstw gospodarczych. Całkiem realne są natomiast skutki operacji finansowych i pokrzywdzeni przedsiębiorcy w Polsce, którzy obecnie tracą swoje majątki. Okazuje się również, że firmy związane z Doudoo, prowadzą w Polsce nielegalne rozbiórki i handlują złomem.

„Dom zły”, Paweł Palacz

Czy można być jednocześnie dyrektorem aż pięciu różnych instytucji i do tego pobierać wynagrodzenie za nadgodziny? Okazuje się, że można, a przynajmniej - w Kłobucku, gdzie od lat prawą ręką starosty jest Żaneta S. , która odpowiada z domy dziecka w powiecie.


„Jak na Zawiszy”, Dorota Grabowska

Zawisza Czarny nie wypłynął. Wbrew zapewnieniom władz ZHP, odwołane rejsy jesienią nie odbyły się w żadnym z zapowiedzianych terminów. Jesienią ubiegłego roku Związek Harcerstwa Polskiego zlikwidował własną fundację, do której należy legendarny żaglowiec. Uczestnicy, którzy wpłacili pieniądze za rejsy, do tej pory próbują je odzyskać.

„Mój od zawsze”, Faustyna Szebesta-Kowalska

Michałek urodził się z szeregiem dolegliwości, w tym - z ciężką wadą serca. Tuż po porodzie, matka porzuciła go w szpitalu. Sprawą zainteresowali się dziennikarze Telewizji Polskiej. Dzięki nagłośnieniu historii, chłopczyk znalazł nową rodzinę u państwa Kowalczyków. Małżeństwo postanowiło też adoptować Marysię, jego siostrzyczkę. Wkrótce okazało się, że Michałek cierpi również dysplazję stawów biodrowych i czeka go życie na wózku inwalidzkim. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja.