Magazyn Ekspresu Reporterów

„Zmowa milczenia”,Paweł Kaźmierczak
Jan Mirek, mieszkaniec niewielkiej wsi na Podhalu, zostaje znaleziony nieprzytomny w swoim domu. Ma bardzo ciężkie obrażenia głowy i zdeformowaną czaszkę. Wkrótce umiera w szpitalu. Według oficjalnej wersji mężczyzna spadł z krzesła. Po latach świadkowie przerywają zmowę milczenia.
„Z odzysku”, Zofia Skrok
Mikołajów ratuje konie przeznaczone na ubój. Doprowadza je do zdrowia i znajduje im domy, gdzie mogą dożyć spokojnej starości. Jesienią ubiegłego roku kobieta natrafiła na kolejne ogłoszenie jednego z handlarzy z okolic Gliwic. Kiedy postanowiła pomóc, okazało się, że handlarz doprowadza zwierzęta do tragicznego stanu.
„Kobiety za kółko”, Władysław Rybiński
Jak pomóc kobietom, które uciekają przed wojną z Ukrainy? Najlepiej to wiedzą same kobiety. Ponad tysiąc Polek (i nie tylko) zebrało się w grupę mediach społecznościowych, aby zapewnić transport i poczucie bezpieczeństwa Ukrainkom, które wraz ze swoimi dziećmi przekraczają polską granicę.
„Ocalić dom”, Dominik Piechowicz
Nad poznańską ochronką Jurek zawisła groźba likwidacji. Wiele lat temu jeden z przedsiębiorców użyczył swój dom z ogrodem i przeznaczył na dom dziecka. Jednak budynek wkrótce może zostać zlicytowany. Jedyną szansą, aby dzieci mogły dalej pozostać w ochronce, jest wykupienie nieruchomości z rąk syndyka.