Magazyn Ekspresu Reporterów

„Śmierć na pasach”, Ernest Saj
70-letni mężczyzna, potrącony na przejściu dla pieszych, zginął na miejscu. Prokuratura, która z urzędu wszczęła śledztwo, uznała, że kierowca nie ponosi winy, bo to pieszy wtargnął na jezdnię i umorzyła postępowanie. Z nagrań monitoringu wynika jednak, że starszy mężczyzna przechodził przez ulicę spokojnym krokiem a kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.
„Poza prawem”, Paweł Kaźmierczak
19-latek ze Świdnicy w brutalny sposób zabił nożem swojego ojczyma. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli na komputerze sprawcy również materiały pedofilskie i zoofilskie. Mimo, że grozi mu dożywotnia kara więzienia, mężczyzna opuścił areszt już po kilku tygodniach.
„Złota jesień”, Dorota Grabowska
Pan Zygmunt od kilku lat mieszka w jednym z domów opieki na Śląsku. Dotąd 79-latek żył ze swojej górniczej emerytury wynoszącej blisko 4 tysiące złotych. Okazało się, że podczas pobytu w ośrodku, mężczyzna zrzekł się swoich świadczeń na rzecz placówki a jego bliscy nie mogą nawiązać z nim kontaktu.
„Teściowa”, Justyna Szubert-Kotomska
Bożena Nowak walczy o dom, który budowała wspólnie z mężem, ale - przez jego długi - nieruchomość formalnie została przepisana na teściową. Teraz kobieta postanowiła wyrzucić z domu synową razem z wnukami.