Magazyn Ekspresu Reporterów

Ernest Saj, „Śledztwo na dnie”
Hubert Turlej miał 24 lata. Źle poczuł się na basenie, zszedł pod wodę i nie wypłynął już na powierzchnię. Ratownicy zareagowali dopiero po około 4 minutach. Karetka przyjechała dopiero po pół godzinie, mimo że szpital oddalony jest zaledwie 800 metrów od pływalni. Młody mężczyzna zmarł. Prokuratura, która od roku prowadzi śledztwo, jak się okazuje, do tej pory nie ustaliła przyczyny śmierci, nie przesłuchała również kluczowych świadków.
Magdalena Majewska, „Normalna rodzina”
Ta tragedia nie ma wytłumaczenia. Zdaniem psychologów, rozgrywała się za zamkniętymi drzwiami od dłuższego czasu. Tuż przed Sylwestrem, Anna S., matka trójki małych chłopców odebrała życie swoim dzieciom, a następnie popełniła samobójstwo
Bożydar Pająk, „Ostatni ludzie Czarnobyla”
Niezwykła podróż z kamerą na Ukrainę – do ludzi, którzy wbrew zakazom wrócili do Czarnobyla – miejsca największej katastrofy w dziejach energetyki atomowej. Wrócili do swoich domów, mieszkają na odludziu – bez sklepów i opieki medycznej, ale chcą tam żyć, bo czują, że tam są u siebie.
Dominik Piechowicz, „Z miłości do latania”
91-letni Andrzej Rudiuk całe życie poświęcił miłości do latania – zarówno modelarstwu, jak i projektowaniu pojazdów latających. Jest inżynierem i konstruktorem, a także uczy najmłodszych podstaw lotniczej inżynierii. Mimo poważnego wieku, prowadzi w Warszawie dwie modelarnie, a dla swoich uczniów i współpracowników jest symbolem prawdziwej pasji, niezłomności i konsekwencji.