Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Kto go chroni”

Ignacy Włodarczyk, właściciel rodzinnej firmy z Limanowej od czterech lat walczy o sprawiedliwość. Wziął kredyt, stanął do przetargu i kupił budynki oraz hale gospodarcze po upadłej firmie z okolicy. Mimo aktu własności, przedsiębiorca nie ma dostępu do swoich nieruchomości. Bezprawnie zajął je ich były właściciel – Jan G. – mężczyzna, który już wcześniej był karany za oszustwa i wyłudzenia, a obecnie jest oskarżony o dokonanie kilkudziesięciu innych przestępstw.

Ernest Saj, „Centymetry od śmierci”

Emilia Kaczorowska cudem uniknęła śmierci. Jechała jak zwykle samochodem do pracy, gdy usłyszała huk i przeszywający ból. Pocisk z broni myśliwskiej przebił na wylot oponę auta, karoserię, przeszył nogę kobiety i utkwił w drugiej – tuż obok tętnicy. Podejrzany Andrzej W., który tam wtedy kłusował, pozostaje na wolności i nadal ma prawo korzystania z broni, a sprawa w sądzie od 3 lat nie może ruszyć z miejsca.

Justyna Szubert-Kotomska, „Dlaczego nie wrócił”

Olga Kalinowska walczy o prawdę na temat okoliczności śmierci swojego męża. Krzysztof zginął ponad rok temu na terenie swojego zakładu pracy podczas prowadzenia napraw elektrycznych. Mimo miażdżącego raportu Państwowej Inspekcji Pracy, który wskazał na liczne zaniedbania, dotąd nikt nie poniósł za to żadnej odpowiedzialności. Na domiar złego, okazało się, że oszczędności po mężu, które wpłacał do zakładowej kasy zapomogowej, zostały skradzione.

Inka Bogucka, „Teren rekreacyjny”

Mieszkańcy Trzebini przeżyli szok. Na terenie pobliskich ogródków działkowych zapadła się ziemia o 5 metrów i powstał lej o szerokości około 8 metrów. Ziemia pochłonęła 20 rosnących tam tui, ogrodową huśtawkę i konstrukcję basenu. Wszystko wskazuje na to, że to skutek wieloletnich prac górniczych prowadzonych na tym obszarze. Właściciele okolicznych działek obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Maciej Sawicki, „DVBT2”

W nowym roku przechodzimy na nowy poziom. Zmieni się sposób nadawania sygnału naziemnego - najtańszej formy odbioru telewizji. Teraz w dużo lepszej jakości. Wchodzi system DVBT2 - HEVC.