Magazyn Ekspresu Reporterów

Marcin Wróblewski, „Pobił czy zabił”

17-letniego Mateusza znaleziono nad ranem w mieszkaniu starszego kolegi. Był tak skatowany, że początkowo nawet rodzina nie była w stanie go rozpoznać. Zmarł w szpitalu. Jego kolega – Dawid F. – przyznał się do zadania zaledwie dwóch ciosów. Obecnie odpowiada karnie wyłącznie za pobicie. Zdaniem prokuratury, śledczy nie mają dowodów, aby sądzić go jak za zabójstwo.

Paweł Palacz, „W sieci”

Barbarę Styrską, 74-letnią emerytkę z Krakowa, skusiła reklama na Facebooku. Kobieta była przekonana, że kupuje okazyjnie akcje giełdowego potentata. Niestety, padła ofiarą oszustów, którzy na jej konto zaciągnęli kredyt.

Dominik Piechowicz, „Wyciśnięci jak sok”

Kilkuset sadowników i właścicieli skupów jabłek wraz z rodzinami, doprowadzeni na skraj bankructwa. Wszyscy zaufali potężnej firmie z Ukrainy, która kilka lat temu otworzyła przetwórnię owoców w Annopolu na Lubelszczyźnie. Od ponad roku polscy dostawcy nie mogą odzyskać milionów złotych za dostarczone owoce. Jak się okazuje, majątek firmy został już wyprowadzony m.in. do rajów podatkowych na Karaibach.

Justyna Szubert-Kotomska, „Anioł”

Doktor Paweł Grabowski walczy z czasem, aby wreszcie dokończyć budowę hospicjum na Podlasiu. Lekarz, od ponad 10 lat, wraz ze swoimi współpracownikami jeździ po wsiach wschodniej Polski, gdzie opiekuje się osobami przewlekle i nieuleczalnie chorymi w ich domach. Towarzyszy im w ostatnich tygodniach, dniach i godzinach ich życia, aby złagodzić ich cierpienie.