Magazyn Ekspresu Reporterów

Monika Krześniak, „Odcięci od miasta”

Ponad setka rodzin na warszawskim Targówku czuje się bezradna i oszukana. Lokatorzy mieszkają na nowym osiedlu, które jest odcięte od reszty stolicy. Pomimo obietnic deweloper nie wybudował drogi dojazdowej, a wcześniej stołeczni urzędnicy przyjęli plan budowy z wybrakowaną dokumentacją.

Ernest Saj, „Nieuczciwy najemca”

Do naszej redakcji o pomoc zwrócił się Filip Paszkiewicz, który od ponad 2 lat walczy o odzyskanie swojej nieruchomości. Nieuczciwy najemca jest mu winny blisko 200 tysięcy i nie zamierza się wyprowadzić. Najemca - Marcin P. nie obawia się także eksmisji. Zamiast tego, mężczyzna przedstawił w sądzie dokumenty, które świadczą o jego chorobie psychicznej. Jak się okazuje, ma pewne doświadczenie w unikaniu płacenia długów. Przy tym wszystkim już dwukrotnie zmieniał płeć, a co za tym idzie - ma już trzeci numer PESEL.

Ewa Zielińska, „Wrobieni w pulskosymetry”

Wraz z czwartą falą pandemii w Polsce, ruszyła nowa odsłona akcji rozdawania darmowych pulskosymetrów. Ofiary są zapewniane, że nie ma to żadnego związku ze agresywną, sprzedażą bezpośrednią. O tym, że jest inaczej przekonują się już na miejscu. Pod pretekstem rozdawania darmowych urządzeń starsze osoby są zapraszane na spotkania, z których wychodzą z wyjątkowo drogimi urządzeniami AGD i kredytami nawet na kilkanaście tysięcy złotych.

Justyna – Szubert Kotomska., „Ofiary śmieciowej mafii”

Państwo Lubczyńscy są właścicielami hali magazynowej pod Piotrkowem Trybunalskim. Lubczyńscy byli przekonani, że wynajmują swoją nieruchomość na magazyn artykułów spożywczych. Jednak tuż po podpisaniu umowy, okazało się, że zamiast owoców i napojów, nowy najemca zwiózł tony niebezpiecznych odpadów chemicznych. Jak ustaliła prokuratura, właściciele hali padli ofiarą zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmuje się podrzucaniem odpadów niczego nieświadomym właścicielom działek w całej Polsce. Mimo to, lokalni urzędnicy teraz to od nich żądają ich utylizacji, grożąc właścicielom surowymi konsekwencjami.