Magazyn Ekspresu Reporterów

Władysław Rybiński, „Pozostawieni na żer”

Koszmar Małgorzaty Jankowskiej zaczął się kilka lat temu. W jej mieszkaniu, w starej łódzkiej kamienicy, pojawiły się pluskwy. Kobieta i jej dzieci co noc przeżywają horror, gdy owady wychodzą na żer. Jedynym rozwiązaniem jest gruntowna dezynsekcja wszystkich lokali w budynku, ale na to muszą się zgodzić wszyscy jego mieszkańcy.

Dorota Grabowska, „Jak na Zawiszy”

„Zawisza Czarny”, legendarny żaglowiec szkoleniowy ZHP pływał po wodach całego świata przez ostatnie pół wieku. Opłynął kulę ziemską i dwukrotnie Przylądek Horn. We wrześniu statek miał wypłynąć w kolejny rejs, jednak stoi i rdzewieje zacumowany w gdyńskim porcie, a ponad 200 osób straciło pieniądze i marzenia o podróży życia, bo nieoczekiwanie Centrum Wychowania Morskiego ZHP, do którego należy żaglowiec, znalazło się w stanie likwidacji.

Dominik Piechowicz, „Król puszczy”

Grażyna Zabrocka, mieszkanka niewielkiej wsi na obrzeżach Białowieskiego Parku Narodowego, cudem przeżyła spotkanie z żubrem. Zwierzę zaatakowało ją, gdy wracała z leśnego cmentarza. Kobieta ma strzaskane biodro i wyrwane mięśnie.

Paweł Kaźmierczak, „Tu nie ma życia”

Mieszkańcy Nowego Miszewa koło Płocka przeżywają gehennę. W sąsiedztwie ich domów powstało składowisko odpadów, a urzędnicy bezradnie rozkładają ręce. Dopiero po interwencji dziennikarskiej, zarządcy składowiska zgodzili się spotkać ze zrozpaczonymi ludźmi.