Magazyn Ekspresu Reporterów

Dorota Grabowska: „Bo grali w piłkę” 22-letni Maciej Budulski chciał tego wieczora pograć z kolegami w piłkę. Podbiegło do nich czterech młodych mężczyzn. Byli uzbrojeni w pistolety, cegły oraz kij do golfa. Zaczęli ich terroryzować i bić. Maciej otrzymał śmiertelny cios stalowym kijem w tył głowy. Choć od tragedii w Nysie koło Opola doszło blisko 3 lata temu, pozostają na wolności i odpowiadają przed sądem z wolnej stopy. W niewielkim mieście, rodziny swoich ofiar na co dzień mogą ich spotkać na ulicy. Po emisji reportażu w „Magazynie Ekspresu Reporterów” sąd zmienił kwalifikacje z przestępstwa na zbrodnię, a Patrykowi D., główny podejrzany miał odpowiadać jak za morderstwo. Mężczyzna popełnił samobójstwo…

Dominik Piechowicz: „American dream” Studenci wpłacali po 10 tysięcy złotych na wyjazd do USA, który nigdy się nie odbył. Teraz nie mogą odzyskać swoich pieniędzy. Firma IE Center ze Szczecina, która zajmuje się organizacją wyjazdów typu work&travel do Stanów Zjednoczonych, od dwóch lat nie potrafi rozliczyć się ze swoimi klientami, a jej właściciel każe im czekać na zwrot, aż przyjdą lepsze czasy.

Justyna Szubert-Kotomska: „Piekło Wiktorii B.” Ojciec ją zostawił, a matka najwyraźniej o nią nie dbała. Dramat 13-latki z małej wioski pod Kielcami. Dziewczynka zaszła w ciążę i w szóstym miesiącu urodziła martwe dziecko. Ale, czy na pewno martwe? Z badań DNA wynika, że ojcem noworodka jest 71-letni mężczyzna. Sąsiedzi wyzywają Wiktorię B. od najgorszych. Twierdzą, że była łatwą dziewczyną. Nie wierzą w ojcostwo seniora.

Ilona Ptak: „Uwięziona” 59-letnia Ewa Chomik półtora roku temu straciła nogę i porusza się na wózku inwalidzkim. Od tego czasu wegetuje w małym mieszkaniu, uwięziona na ostatnim piętrze bloku, z którego nie jest w stanie wydostać się o własnych siłach. W trakcie realizacji zdjęć do reportażu, okazało się, że pracownicy Urzędu Miasta w Katowicach znaleźli jednak nowe lokum dla niepełnosprawnej kobiety.