Magazyn Ekspresu Reporterów

Justyna Szubert-Kotomska „Obcy zlitowali się nade mną"

Pani Agnieszka Misiak jest inwalidką pierwszej grupy. Porusza się na wózku inwalidzkim, bo sześć lat temu na skutek choroby straciła dwie nogi, które zostały jej amputowane. Kobieta mieszka sama na kilkunastu metrach kwadratowych w obdrapanej łódzkiej kamienicy. Przez to, że mieszka na pierwszym piętrze, od trzech lat siedzi zamknięta w czterech ścianach jednego pokoju.Ernest Saj „Chcemy tylko prawdy”

Agnieszka Krawiecka wracała nocą z dyskoteki razem ze swoim znajomym. W pewnej chwili wpadła do wrocławskiej fosy i utonęła. Tak zeznał towarzyszący jej mężczyzna. Dlaczego dopiero po godzinie zaalarmował policję o zdarzeniu? Dlaczego nie ruszył z pomocą koleżance? Te pytania zadają zrozpaczeni rodzice Agnieszki i nie mogą zrozumieć powodów umorzenia śledztwa przez prokuraturę.Agnieszka Gola „Serce dla braci”

Alan i Olaf są braćmi. Dzieli ich tylko rok różnicy, jednak łączy zdecydowanie więcej. Są weseli, pełni energii i mają jedno marzenie - chcą żyć. Jednak, aby tak się stało obaj bracia potrzebują nowego serduszka.Dorota Grabowska „Bestia ze Wschodu”

Rozwiodła się z Poznaniem, bo pokochała Lublin. Dokładnie rok minął, gdy Katarzyna Bujakiewicz, znana i lubiana aktorka, gwiazda serialu „Na dobre i na złe” opuściła rodzinny Poznań i przeprowadziła się do Lublina. I to miasto stało się jej nowym miejscem na Ziemi, gdzie, jak się okazuje, jest tu rozchwytywana. Bierze udział w licznych inicjatywach charytatywnych, wspiera lubelskich lekkoatletów, których trenuje jej mąż. Przy tym, aktorka zrzesza wokół siebie wielu wspaniałych ludzi, których zaraża pozytywną energią do działania. Obecnie Kasia Bujakiewicz wraz z innymi gwiazdami organizuje zbiórkę pieniędzy potrzebnych dla półtorarocznej Niny, małej lublinianki, chorej na rdzeniowy zanik mięśni.