Magazyn Ekspresu Reporterów

Bożydar Pająk, „Do granic wytrzymałości”

O kąpielach w lodowatej wodzie i zdobywaniu górskich szlaków zimą w samej bieliźnie ostatnio zrobiło się bardzo głośno. Jeszcze głośniej - o przypadkach skrajnego wychłodzenia organizmu. Morsowanie jak każdy sport ekstremalny może być niebezpieczne i wymaga długich przygotowań. Wybraliśmy się z morsami zdobyć Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy.

Ernest Saj, „Komis widmo”

Kilkanaście osób wstawiło swoje samochody do komisu w Koszalinie, który wkrótce zamknął swoją działalność. Właściciele aut ani nie dostali pieniędzy, ani nie mogą odzyskać swoich pojazdów. Samochody są wyprowadzane z komisu na podstawie sfałszowanych umów.

Katarzyna Handerek, „Przetrwać sztorm”

34-letni Mateusz jest żeglarzem. Jego całe życie złączone jest z wodą - najpierw Mazury, morze, potem - oceany. Dzięki komercyjnym rejsom zarabiał na życie i zwiedzał świat przy tym świat. Nie miał nawet na lądzie własnego mieszkania. Mateusz w trakcie jednego z rejsów po Karaibach dowiedział się o pandemii. Zdecydował rzucić morze, by wrócić Polski i pomagać na pierwszej linii frontu - jako ratownik medyczny w covid - karetce.

Marzena Kuc, Agnieszka Migalska, „Szczęście lubi ciszę"

Oszuści matrymonialni - obiecują wspólne życie, dom, dziecko. Potem znikają bez śladu. Nierzadko z pieniędzmi kobiet, które im zaufały. Podają się za zagranicznego lekarza, oficera armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce, bogatego biznesmena. Coraz częściej kobiety poznają oszustów na portalach randkowych lub w mediach społecznościowych. A i oszuści najpierw zdobywają informacje o swoich ofiarach w internecie. Na ogół wybierają kobiety dobrze sytuowane, singielki, rozwódki lub wdowy. Jak działa współczesny „Tulipan"? Pani Anna z Łodzi zdecydowała się przerwać milczenie.