Magazyn Ekspresu Reporterów

Katarzyna Handerek, „Mieszkanie na fałszywą tożsamość”

Historia Antoniego Bojanowskiego, który wynajął swoje mieszkanie. Najemca posiadając jego dane podrobił dowód osobisty i na jego podstawie sprzedał mieszkanie za okazyjną cenę podszywając się pod Pana Antoniego. Od dwóch lat właściciel nie może odzyskać swojej własności i do tej pory walczy o nią w sądzie.

Alina Suworow, „Prawo sędziego”

Sędzia, który sądownie dochodzi prywatnych roszczeń od dewelopera. I pracownicy, którzy miesiącami nie otrzymywali wypłat z powodu problemów finansowych firmy. Czyje roszczenia zostaną zaspokojone w pierwszej kolejności? Jeszcze do niedawna nie byłoby wątpliwości, ale zielonogórski sąd zmienił interpretację prawa na wniosek sędziego, byłego prezesa tego sądu, który ma w tym osobisty interes.

Agnieszka Gola, „Na ratunek”

Połowa ferii już za nami i mimo, że stoki są zamknięte, to ratownicy ochotnicy beskidzkiej grupy GOPR mają ręce pełne roboty. Nie ma dnia, aby w górach nie doszło do wypadku. Ruch jest wzmożony, turyści zamiast nart wybrali piesze wycieczki albo zjazdy na sankach między drzewami po szlakach. W reportażu o tym jak wygląda praca ratowników GOPR w czasie pandemii.

Dorota Kaczor, „Nowe życie Moniki”

Reportaż o 16-letniej Monice. Dziewczynka jako niemowlę była katowana, przez swoich biologicznych rodziców. Do tego stopnia, że dziś musi jeździć na wózku inwalidzkim. Ostatnie 9 lat mieszkała w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, a kolejnym przystankiem miał być dom opieki społecznej, ale zdarzył się cud. Po emisji reportażu na antenie Telewizji Polskiej, znalazła się rodzina adopcyjna dla Moniki. 16-latka po raz pierwszy ma swój własny dom i rodzinę, która ją kocha.