Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Mafia obligacyjna”

Sto milionów złotych – co najmniej tyle, w nielegalny sposób zarobili ludzie, którzy sprzedawali klientom bezwartościowe obligacje. Pokrzywdzeni to osoby bardzo wielu zawodów kucharki, nauczyciele, emeryci, a także właściciele dużych firm. Wszyscy padli ofiarą wyspecjalizowanej grupy przestępców. Wielu pokrzywdzonych, skuszonych krociowymi zyskami, brało kredyty, a nawet sprzedawało nieruchomości, żeby inwestować pieniądze w jak już teraz wiadomo – bezwartościowe obligacje.

Magdalena Majewska, „Sprawa Pomykały. Nowe śledztwo”

W listopadzie pokazaliśmy państwu reportaż śledczy na temat/ niewyjaśnionej śmierci dziennikarza z Podkarpacia – Marka Pomykały. Reporter zaginął 23 lata temu. Przed zaginięciem, prowadził dziennikarskie śledztwo w sprawie przestępstw byłego wiceszefa lokalnej komendy milicji obywatelskiej. Po emisji w Magazynie Ekspresu Reporterów – tuż przed Nowym Rokiem, Prokuratura Krajowa zdecydowała się podjąć na nowo umorzone śledztwo.

Ewa Pocztar–Szczerba, „Marzył mi się konik”

Wart setki tysięcy złotych koń czystej krwi arabskiej został zastrzelony. Policji, jak dotąd nie udało się ustalić, kto zabił niezwykłego konia. Niezwykłego, bo dla właścicielki Pani Anny koń Egist nie był tylko czempionem, lecz najbliższym przyjacielem, który obdarował ją zaufaniem i miłością.

Agnieszka Gola, „Z benzyną we krwi”

Kuba Przygoński jeden z najlepszych kierowców rajdowych na świecie zameldował się na starcie najtrudniejszego rajdu świata – Rajdu Dakar. – Do Arabii Saudyjskiej jadę po zwycięstwo – powiedział tuż przed wylotem. W reportażu o tym, jaki ma plan na zwycięstwo i jakie nosi w sobie tajemnice.