Magazyn Ekspresu Reporterów

Dominik Piechowicz „Na kościach naszych ojców”

W Białogórach, niewielkiej wsi koło Sejn na Podlasiu, w prywatne ręce trafił dawny cmentarz staroobrzędowców. Urzędnicy, którzy sprzedali działkę twierdzą, że nie mieli pojęcia, że sprzedają cmentarz. Innego zdania natomiast jest konserwator zabytków.

Justyna Andersz – Rychter „Sami Swoi?”

Czy kury powinny mieć tablice rejestracyjne? Czy koty powinny przechodzić przez jezdnię pod kątem prostym? Absurdalne? Niekoniecznie, bo we wsi Podmielowiec koło Kielc za każde, nawet najdrobniejsze przewinienie, można ponieść poważne konsekwencje. Jedna z rodzin nagrywa swoich sąsiadów niemal o każdej porze.

Jakub Ćwirlej „Dożywocie”

Bohater naszego kolejnego reportażu sam skontaktował się z nami telefonicznie. Pan Zdzisław Mizerka jest starszym, samotnym mężczyzną. Oddał swoje gospodarstwo rolnikowi w zamian za dożywotnią opiekę. Zamiast opieki, nowy właściciel wydzierżawił podarowane gospodarstwo firmie, która pod dom naszego bohatera zaczęła zwozić setki ton śmieci.

Michał Olszański „Pokonać siebie”

Kinga Dróżdż od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością, a od dziecka ze stygmatyzacją. Mimo braku lewej dłoni, odnalazła się w wyczynowym sporcie i została jedną najlepiej zapowiadających się polskich szermierek. Marzenia odebrała jej kontuzja, jednak dzięki sile charakteru i optymizmowi, wciąż może słuchać „Mazurka Dąbrowskiego” - tym razem granego właśnie dla niej.