Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Dobroczyńcy”

Czy organizacje społeczne mogą samowolnie odbierać z prywatnych posesji zwierzęta, a potem w ramach tak zwanych zrzutek zbierać na nie tysiące złotych i nie rozliczać się z tych pieniędzy? Pod lupę naszego reportera trafiła jedno z najbardziej znanych tego typu stowarzyszeń w Polsce.

Dominik Piechowicz, „Do Kazimierza i z powrotem”

Piękny jest Kazimierz Dolny jednak droga do niego to śmiertelne niebezpieczeństwo dla mieszkańców dwóch małych miejscowości. Walczą oni o pobocze i chodniki od… 22 lat.

Bożydar Pająk, „Polska o nich pamięta”

Proszę sobie wyobrazić, że trzeba przeżyć miesiąc za równowartość niecałych 300-stu złotych. Takie emerytury mają osoby żyjące na Ukrainie, w tym te - polskiego pochodzenia. To zrozumiale, że brakuje im pieniędzy także na leki, dlatego do Polaków na wschodzie jeździ Polski Zespół Humanitarny. Dowożą lekarstwa i dowodzą, że Polska nie zapomina o tych ludziach.

Agnieszka Gola, „Czerwona kartka”

Był jednym z najlepiej zapowiadających się polskich piłkarzy. Transfer do CSKA Moskwa miał mu dać szansę dojścia na sam szczyt. Zamiast tam, wylądował na dnie. Zgubił go alkohol. Po wielu próbach i odwykach dziś Dawid Janczyk zaczyna pisać swoją historię na nowo.