Magazyn Ekspresu Reporterów

Agnieszka Piechurska „Morderstwo Jaroszewiczów. Nowe rozdanie.”
To była zbrodnia trudna do wyobrażenia. 28 lat temu były PRL-owski premier wraz z małżonką - byłą gwiazdą kina - zostali napadnięci we własnej willi, w podwarszawskim Aninie. Piotr Jaroszewicz i Alicja Solska-Jaroszewicz zostali zamordowani po wielogodzinnych torturach. Sprawców nigdy nie spotkała sprawiedliwość. Ci schwytani 20 lat temu - zostali uniewinnieni. Teraz na nowo rusza proces w sprawie niewyjaśnionego zabójstwa. Czy w końcu - po niemal 30 latach - Andrzej Jaroszewicz, syn zamordowanych, doczeka sprawiedliwości?

Justyna Szubert – Kotomska „Skazana”
24-letnia Marcelina została skazana za handel marihuaną. Rzecz w tym, że w mieszkaniu dziewczyny nie znaleziono ani grama suszu, a podstawą wyroku stały się zeznania jej kolegi, który posiadał w piwnicy 28 gramów zioła. To historia ku przestrodze dla wszystkich. Bohaterka naszego reportażu ma dużo na sumieniu, ale każdemu, nawet temu, kto dobrowolnie przyzna się do winy, trzeba jeszcze tę winę udowodnić.

Bożydar Pająk „Proste marzenie”
Maja Kapłon, finalistka "The Voice of Poland", od urodzenia choruje na skoliozę. Przeszła osiemnaście operacji. Jesienią ubiegłego roku okazało się, że jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł! W zbiórkę pieniędzy na kosztowną operację w USA zaangażowało się wiele osób, dzięki czemu Maja mogła przejść skomplikowany zabieg. Niebagatelna suma 5 milionów złotych dała młodej piosenkarce nowe życie. W reportażu Bożydara Pająka wokalistka opowiada o swoich planach na przyszłość, ale również o wdzięczności dla fanów, którzy pomogli jej wrócić do zdrowia.

Andrzej Mańkowski „Odyseja wiślana”
Przepłynęli ponad 1000 kilometrów wpław. Dwóch śmiałków i najdłuższa rzeka w Polsce. Leszek Naziemiec i Łukasz Tkacz przepłynęli Wisłę od gór do Bałtyku o własnych siłach. Po co? Panowie - jak twierdzą - chcieli poczuć się prawdziwymi mężczyznami. Projekt wiązał się także z ważnym celem społecznym - zwróceniem uwagi na to, że Polacy nie potrafią dobrze pływać.