Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Śmierć poza kontrolą”
Okoliczności śmierci 24 - letniego Kamila, mieszkańca Białej Podlaskiej, kolejnej ofiary grup przestępczych wprowadzających do obiegu coraz nowsze i groźniejsze odmiany dopalaczy. Prokuratura twierdzi, że Kamil był jednym z tzw. królików doświadczalnych. Dilerzy na rynek wprowadzają coraz to nowe mieszanki środków psychoaktywnych i czują się bezkarni.
Renata Kwiatkowska, „Królewna Jagienka”
9 - letnia Jagienka choruje na łamliwość kości. Przeszła wiele operacji, ale jej przypadek jest na tyle skomplikowany, że okazały się nieskuteczne. Trzeba było szukać pomocy za granicą. Ruszyła społeczna zbiórka. Jednak w ostatniej chwili, zabiegu podjęli się chirurdzy z Olsztyna. Operacja niestety okazała się klęską. Metalowe stabilizatory umieszczone w ciele dziewczynki rozpadły się i teraz zagrażają jej życiu. Ostatnią szansą dla Jagienki jest teraz operacja w USA lub Niemczech. Historię dziewczynki opowiada Michał, 14 - letni wychowanek Domu Dziecka, który postanowił nakręcić o niej film.
Joanna Frydrych, „Cztery kobiety i dom”
Maleńka wieś i ruina domu na Podkarpaciu, w którym mieszkają 4 schorowane, wiekowe kobiety. Ich losem interesuje się wyłącznie 23 - letni wnuczek Paweł. Z oddaniem od lat opiekuje się kobietami w chorobie i w zwyczajnej codzienności. Bieda nie pozwala im wyprowadzić się z rozpadającego budynku. Paweł ogłosił zbiórkę i chce swoim podopiecznym wybudować nowy dom. Opowieść o niezwykłej relacji między Pawłem a jego podopiecznymi...
Bożydar Pająk, „Szukają człowieka”
Historia o sytuacjach, gdy ludzie umierają i pozostają po nich tęskniące zwierzęta. Co z nimi dalej? Jaki los ich czeka?