Magazyn Ekspresu Reporterów

Justyna Andersz-Rychter, „Bezcenna wróżba”
Idziemy tropem wróżek, które często żerując na ludzkim nieszczęściu, zbijają niezłą kasę. Mając rzekome wizje dotyczące miejsca przebywania osób zaginionych, potrafią puścić z torbami, zdesperowanych klientów. Wśród takich nieszczęśników jest Andrzej Żuchowski, od lat poszukujący swojego syna – Mateusza. Pan Andrzej sam przyznaje, że szukając pomocy u wróżek stracił dom – zlicytowany za długi, wygenerowane przez wydatki na takie usługi.
Anna Żakowiecka-Krysiak, „Z Australią w sercu”
Polski odzew wobec ostatnich doniesień z płonącej od września Australii. Polacy nawiązali kontakt z rodakami w Australii. Polka, dziennikarka lokalnej prasy, mająca przygotować dla nas materiał filmowy, czekała na ewakuację z miasteczka, w którym mieszka. Wśród osób, które informowały o sytuacji na Antypodach jest też Polka, która przez 6 lat uczyła Aborygenów. Również jeden z rodzimych mieszkańców Australii przekazał nam mocną relację z sytuacji.
Jakub Ćwirlej, „Stop kurnikom”
Mieszkańcy Kuźnicy Czarnkowskiej i kilku okolicznych wiosek od lat ponoszą koszty działalności prowadzonej w ich sąsiedztwie przez przedsiębiorcę z Wronek. Ciężarówki z jego żwirowni niszczą lokalne drogi, wzniecają kurz, który osiada na oknach i ścianach, od wstrząsów, kiedy przejeżdżają, pękają im ściany w domach. Teraz ten sam inwestor w miejscu swojej żwirowni postanowił zbudować kurniki na 300 tysięcy sztuk drobiu, a w takiej Kuźnicy mieszkańcy nie wyobrażają już sobie życia.
Monika Skrzypczak, „Chłopaki z pewnej parafii”
To nietypowy zespół muzyczny, stworzony przez ministrantów z Bogucic, chłopakach, którzy na warsztat wzięli discopolowy hit Internetu, zmienili mu tekst, który teraz zamiast gloryfikować ćpanie i inne tego typu zabawy, chwali ich sposób spędzania wolnego czasu.