Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Życie z dożywociem”
Reporter na tropie Jakuba H. – mężczyzny, który od 5 lat uchyla się od płacenia renty Grzegorzowi Omoryczykowi z Brennej. Jakub H. dokładnie 10 lat temu, podczas zabawy sylwestrowej niemal zakatował na śmierć Grzegorza. Mężczyzna odsiedział 3 z 4,5 lat zasądzonej kary. Powinien też płacić swojej ofierze ponad 3.700 zł miesięcznej renty. Ale ukrywa swoje dochody. Jedyna kwota, którą w ostatnich miesiącach przesłał na rzecz Grzegorza to niespełna 40 zł... Bezradni są nie tylko rodzice 33-letniego Grzegorza – starsi, schorowani ludzie, zmagający się z całkowitą niepełnosprawnością syna. O bezradności wobec cwaniaka, chwalącego się w Internecie powrotem do sportów walki, mówi też sąd, komornik.
Monika Skrzypczak, „Głos ciszy”
Historia Olivera Palmera, chłopaka polskiego pochodzenia, urodzonego i wychowanego w Niemczech, który jest jednocześnie utalentowanym wokalnie głuchym śpiewakiem. W Niemczech borykał się z łatką niepełnosprawnego umysłowo nadaną przez tamtejsze urzędy oświatowe. W Polsce ogłoszono zbiórkę pieniędzy na jego dalsze kształcenie wokalne.
Bożydar Pająk, „Na ratunek”
Polski konwój jadący z pomocą rzeczową do Albanii, która w ostatnich tygodniach dwukrotnie nawiedziło trzęsienie ziemi.
Dorota Kaczor, „Wrodzinie siła”
Bohaterami reportażu są ludzie, którzy spokojne, dostatnie życie zamienili na działania w obrębie rodzicielstwa zastępczego. Wychowują 4 niepełnosprawnych dzieci i apelują o przyłączanie się do takich działań, bo mimo, że piekielnie trudne, są często jedyną szansą przetrwania dla chorych sierot.