Magazyn Ekspresu Reporterów

Andrzej Tomczak, „Opinia biegłego”
Dziennikarskie śledztwo w sprawie pewnej firmy podszywającej się pod instytut naukowy opiniujący w sprawach sądowych. Jedna z wydanych opinii może zaważyć na losie pana Janusza, polskiego biznesmena, który według biegłych z tego instytutu jest fałszerzem. I chociaż prawdziwe instytuty kryminalistyczne podważają wiarygodność opinii w jego sprawie, bielska prokuratura upiera się przy tej wydanej przez fikcyjny instytut.
Dominik Piechowicz, „Tak musi być…”
Rodzinę państwa Bojarskich z warszawskiego Wawra dotknęła tragedia pożaru, w którym stracili dosłownie wszystko. Ich rodzinny dom spłonął z całym dobytkiem. Jego mieszkańcom cudem udało się uciec. Dom Bojarskich stanowił dorobek ich całego życia. Pożar pobawił dachu nad głową czteroosobową rodzinę. Starsze małżeństwo, pani Teresa i pan Gienio na pogorzelisku wspominają dawne czasy, dobre momenty związane z życiem rodzinnym skupionym wokół domu. Próbują uratować cokolwiek ze zgliszcz. Dzięki wsparciu sąsiadów zyskali nową nadzieję...
Monika Meleń, „Zobaczyć miłość”
Scholę, autystyczną dziewczynkę znalazły siostry zakonne, na jednym ze śmietników Kalkuty. Dziewczynkę całym sercem pokochała i stworzyła jej dom pani Wanda z Polski - postać niezwykła. W tej historii z pewnością zobaczymy miłość.