Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Eksmisja”
Komornik w asyście policji siłą usuwają z mieszkania komunalnego w Milanówku jego lokatorkę. Po 40 latach otrzymała eksmisję, choć nie ma żadnego zadłużenia. Podczas przeprowadzania nakazu sądowego lokatorka próbuje odebrać sobie życie, co zarejestrowała nasza kamera. Urzędnicy uznali, że ponieważ czasowo, legalnie pracuje za granicą, musi lokal opuścić.

Dominik Piechowicz, „Telefon od przyjaciela”
To był jeden z najgorszych dni w jej życiu. Zatrzymana przez policję młoda Ukrainka została na komisariacie rozebrana do naga pod pretekstem przeszukania i tak przeprowadzona korytarzem przez budynek do celi. Została upokorzona i pozbawiono ją jakichkolwiek praw na 20 godzin. Rzecznik wrocławskiej policji zapewnia, że celem funkcjonariuszy nie było poniżenie dziewczyny. Powodem zatrzymania było pomówienie ze strony byłego chłopaka.

Agnieszka Gola, „Wioząc życie”
Przemek „Viga” Malec to człowiek, którego determinacja, serce i pasja dały podwaliny pod powstanie Fundacji Ratownictwa Motocyklowego Polska. Razem z Emilią Ornat ratują życie motocyklistom. Opowiadają o marzeniach, odwadze, empatii, miłości, niesieniu pomocy i oczywiście o motorach. Zmotywował ich wypadek Przemka sprzed kilku lat.