Magazyn Ekspresu Reporterów

Izabela Szukalska, „Łowca”
Pan Wojciech w internecie „podszywa” się pod 14-latkę i nawiązuje kontakt z mężczyznami. Na konto w mediach społecznościowych napływają zdjęcia i oferty spotkania o podtekście seksualnym. Dzięki działalności fałszywej 14-latki możliwe było tzw. zatrzymanie obywatelskie pedofili. Okazuje się, że nasze dziecko bardzo łatwo może paść ofiarą przestępców seksualnych.

Paweł Gregorowicz, „Cisza po sąsiedzku”
Codzienny strach, stres i brak odpoczynku. Wszystko przez sąsiadów, klientów pizzerii, którzy kończą jedzenie nie zawsze zgodnie z wyznaczonym czasem zamknięcia lokalu. Nagrania do jakich dotarł nasz reporter świadczą o uciążliwości tego nie tylko „kulinarnego” sąsiedztwa.

Małgorzata Gwiazda-Elmerych, „Obrączki ślubne czekają”
Ani ona, ani nikt z rodziny i znajomych nie mógł w to uwierzyć. Wiecznie uśmiechnięta i ciągle pomagająca innym. Niestety diagnoza – nowotwór. Nawet w szpitalu wszyscy widzieli ją tryskająca energią. Gdy inni zastanawiali się jak jej pomóc ona postanowiła… wyjść za mąż, na przekór wszystkiemu złemu.

Magda Wieczorkowska-Klecel i Jan Klecel, „Franek, Rolek i ja”
Dziś mówi o tym z lekkim uśmiechem i spokojnie. Kiedyś wydawało mu się, że to koniec świata i chciał umrzeć. Ale jak sam mówi jak: się zabić kiedy się nie widzi. Dziś mężczyzna pomaga innym, a sąd nie widział żadnych przeszkód, by powierzyć mu całkowitą opiekę nad swoim synem.