Magazyn Ekspresu Reporterów

Alina Suworow, „Wrobieni w kredyty”
Ta firma mogła oszukać tysiące ludzi w całej Polsce. W jej biurze w Zielonej Górze przeprowadziliśmy prowokację dziennikarską, która pokazała jak naciągnąć klientów na gotówkę, pośrednicząc w załatwianiu kredytów bankowych. Dwaj starsi panowie chcieli niewielki kredyt 20 tys. zł, wyszli z trzema na ponad 200 tys. Po opłaceniu prowizji nie została im gotówka, tylko ponad 50 tys. długu.

Ernest Saj, „1 procesnt”
Jak co roku wraz z rozliczeniem podatku PiT Polacy mogą przekazać jego jeden procent na działalność organizacji pożytku publicznego. Decyduje się na to coraz większa liczba naszych rodaków. Bywa jednak, że instytucje, które deklarują świadczenie pomocy, nakłaniają bliskich osób poszkodowanych do napraszania się innym o wpłatę, a później nie wywiązują z realizacji pomocy. Ofiary takich nieuczciwych organizacji czują się oszukane.

Bożena Klimus, „Miłość do potęgi trzeciej”
Tę rodzinę poznaliśmy w 2015 r. Ania, Alicja i Aleksander to trojaczki, które urodziły się jako wcześniaki. Z tego wynikła ich niepełnosprawność. Ich matka Agnieszka twierdzi, że do dziś nie pogodziła się z tą sytuacją i wraz z mężem walczą, aby maluchy były zdrowsze i żyło im się coraz lepiej.