Magazyn Ekspresu Reporterów

Andrzej Tomczak, „Polowanie nie dla dzieci”

Myśliwską tradycją polowań zbiorowych jest pokot. Tam wykładane są wszystkie zastrzelone zwierzęta. To także okazja do towarzyskich spotkań całych myśliwskich rodzin. Również kilkuletnich dzieci. – Czy możemy zgadzać się na to, żeby mali chłopcy byli wychowywani do zabijania? – pyta były wieloletni myśliwy Zenon Kruczyński.


Paweł Gregorowicz, „Przypadkowy ojciec”

W latach 70. Jerzy Hycki piął się po szczeblach kariery. W 1974 r. Maria S., jego znajoma, posądziła go o ojcostwo. Sąd dając wiarę badaniom krwi uznał jej powództwo i nakazał płacić alimenty. Wykluczyły to badania DNA, ale jego żona nadal musi walczyć by wykluczyć ojcostwo, Mężczyzna jest bardzo chory. Jeśli przed jego śmiercią sąd nie rozstrzygnie sprawy, fałszywy syn będzie mógł dziedziczyć majątek.


Maria Kurdoń, „Dwanaścioro plus”

Wracamy do rodziny z reportażu „Dziesięcioro plus”. Historię małżeństwa z dziesięciorgiem dzieci przedstawiliśmy dziewięć lat temu. Dziś najstarsze z dzieci są „na wylocie”z domu, a rodzina powiększyła się o kolejną dwójkę maluchów. Jak żyje im się dzisiaj.


Barbara Jendrzejczyk, „Dzieci listy piszą”

Halina Świerczek jest wolontariuszką hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Opiekuje się nieuleczalnie chorymi ludźmi. Jednym z przypadków, który dostała pod opiekę była matka z trojgiem dzieci. Kiedy kobieta odeszła pani Halina postanowiła pomóc osieroconym. To dało początek powstania grupy skupiającej młodych ludzi, którzy stracili rodziców.