Magazyn Ekspresu Reporterów

Małgorzata Gwiazda-Elmerych, „…oszustwo”

Pani Elżbieta przed laty pożyczyła 5 tys. zł. Dziś ma do spłacenia ponad 1 mln. Komornik wszczął egzekucję i codziennie dług narasta o 224 zł. Nie jest jedyną oszukaną. Dzięki jej determinacji sprawą zajął się sąd. Sprawca oszustw, właściciel jednego z lombardów, trafił za kraty. Być może skutki jego działań zostaną cofnięte.


Paweł Gregorowicz, „Dług za alimenty”

Nina Abramek wystąpiła o zaległe alimenty dla swoich dzieci. Komornik zaczął egzekucję z majątku ojca. Finał sprawy jest jednak szokujący. Dzieci, które do tej pory były wierzycielami, przez niedopatrzenie komornika, decyzją sądu stały się dłużnikami. Teraz to do ich drzwi może on zapukać. Dzieci obciążono kosztami sądowymi.


Aleksandra Grabowiecka, „Na Maksa”

Mały Maks jest chory na bardzo rzadką chorobę. W Polsce takich dzieci rodzi się bardzo mało. Lekarze nie mają doświadczenia w ich leczeniu. A do tego konieczna jest skomplikowana operacja. Te wykonywane są w Stanach Zjednoczonych. To jednak kosztuje. I to nie mało. W akcję zbierania pieniędzy dla Maksa zaangażowały się steki ludzi, w tym piłkarze naszej reprezentacji.


Izabela Szukalska, „Ciągnie nas do dzikich”

Aga i Sławek mają niezwykłą pasję. Opiekują się porzuconymi pisklętami, ptakami i innymi dzikimi zwierzętami po wypadkach. – Miał być sokół, ale i gołąb jest dobry na początek – wspomina początki swojej działalności Sławek.