Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Oskarżona”

Nieposiadający prawa jazdy nastolatek z ogromną prędkością uderzył motocyklem w samochód osobowy. Chłopak i pasażer motoru giną. Świadkowie od razu informują policjantów, że sprawcą wypadku był motocyklista. Mimo tego prokuratura stawia zarzuty prowadzącej osobówkę kobiecie. Podejrzana i jej obrońca uważają, że wymiar sprawiedliwości znalazł sobie kozła ofiarnego.


Alina Suworow, „Awantura na >Podfzamczu<”

Za to, że krytykował zarząd Rodzinnych Ogródków Działkowych, ten wykluczył go ze związku. Sąd, bez przesłuchania, przyznał rację zarządowi. W uzasadnieniu napisano, że wielokrotnie obrażał czołowych działaczy PZD. Pan Ryszard został pozbawiony działki, którą uprawia z pasją od 20 lat.


Izolda Czmok-Nowak, „Da się żyć”

Roksana przez wiele lat myślała, że z powodu swojej choroby życie spędzi w samotności. Do czasu, aż poznała Kamila, który okazał się miłością jej życia.


Monika Skrzypczak, „Kino, moja kapsuła czasu”

Pan Jan jest kinooperatorem. Wstrząsnął nim obraz, w którym pokazany jest koniec pewnego kina w Polsce. Obawia się, że może to spotkać również jego kino. Czy znajdzie następców, których zarazi pasją do filmu i którzy utrzymają przy życiu jego kino?