Magazyn Ekspresu Reporterów

Dominik Piechowicz, „Pogryzione życie”

Pani Katarzyna na spacerze została zaatakowana przez duże psy. Zwierzęta przez kilkanaście minut pastwiły się nad nią i jej małą córeczką. Horror przerwał dopiero mężczyzna, który okazał się właścicielem psów, choć sam się tego wypierał. Nie zamierza płacić odszkodowania kobiecie – matce samotnie wychowującej dzieci, której leczenie kosztuje setki tysięcy dolarów.


Alina Suworow, „Pat na działkach”

Z różnych przyczyn stracili dach nad głową. Jedynym wyjściem było zamieszkanie na terenie ogródków działkowych. Stałe zameldowanie na terenie działek skutkowało tym, że mieszkańcy tracili prawo do lokalu socjalnego przyznawanego przez miasto. Teraz nakazano im opuścić swoje domy.


Joanna Frydrych, „Mój skarb”

Katarzyna Gertner - kompozytorka oraz Kazimierz Mazur – aktor i reżyser, mają wielkie artystyczne plany na przyszłość. Jeszcze większe wyzwania stawia przed nimi codzienność. Co chwilę muszą zaliczać kolejne testy na wytrzymałość. Cztery lata temu stracili pożarze majątek. Teraz próbują go odbudować…


Justyna Burdon, „Będzie nowy dom”

Wracamy do historii pana Andrzeja i jego pięciorga dzieci. Mężczyzna, porzucony przez żonę uzależnioną od alkoholu, sam wziął odpowiedzialność za rodzinę. Ale kurator sądowy zagroził, że jeśli nie znajdzie nowego domu, dzieci zostaną mu odebrane. Dzięki pomocy widzów jego największy problem został rozwiązany.