Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Wyrzuceni na bruk”

Dzietrzniki, niewielka wieś obok Wielunia w województwie łódzkim Po ponad pięćdziesięciu latach, państwo Sabina i Zdzisław Gajdowie, muszą opuścić swój rodzinny dom. Takie postanowienie wydał Sąd w sprawie, którą wytoczył przeciwko Gajdom ich sąsiad. Wyrok przekazuje nieruchomość w ręce sąsiada, mimo że ten – co udowodniono – posługiwał się sfałszowanymi dokumentami.


Ernest Saj, „Nigdy nie byłem chory!”

Zygmunt Marczyk miał swój dom, który jako darowiznę przepisał na swoją córkę. Po jego śmierci miała przejąć majątek. Ona chce jednak, aby doszło do tego już teraz. Stwarzając pozory choroby psychicznej dąży do ubezwłasnowolnienia ojca. Tę fikcję próbuje obalić jego druga z córek.


Ernest Saj, „Na łasce urzędników…”

7 lat temu jej były mąż wziął pożyczkę w banku w wysokości 5 tys. zł. Wyjechał za granicę żeby zarobić pieniądze, ale już nie wrócił. Porzucił rodzinę. Dziś jej 40 m mieszkanie zostało zlicytowane z powodu zobowiązania mężczyzny. Do dramatu nie doszło by, gdyby gmina pomogła samotnej matce.


Monika Meleń, „Miłość na końcu świata”

Uciekli z miasta od sztuczności i pędu za pieniędzmi. Uciekli na koniec świata, aby żyć tak jak chcą. Bez narzekań i polityki.