Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Ukręcona sprawa”

Syn walczy o prawdę i ustalenie faktów dotyczących śmierci swojego ojca. Starszy mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pijanego motocyklistę, jednak zdaniem śledczych, to on jest winny zajścia. Syn ofiary udowadnia i wskazuje na liczne błędy, biegłych i policji oraz adwokata, który miał pomóc mu w prowadzeniu sprawy.


Fabian Zając, „Anna 2003”

Obywatelskie zatrzymanie pedofila. Korespondencja w sieci naprowadziła pewną parę na ślad mężczyzny, który chciał umówić się z nieletnimi. Wszystko wskazywało na działania pedofila w sieci, gdy doszło do sfingowanego spotkania mężczyzna został zatrzymany.


Paweł Gregorowicz, „Mogę Cię więcej nie zobaczyć”

Powrót do historii rodziców, którym sąd odebrał jedno z dzieci i skierował je do rodziny zastępczej. Jednocześnie sąd nie dopatruje się złego funkcjonowania rodziców wobec młodszej córki. Biologiczna matka uważa, ze rodzina zastępcza, chce zaadoptować jej córkę i nigdy już jej nie odzyska.


Aleksandra Grabowiecka, „Przystań Ocalenie”

Przystań „Ocalenie” to miejsce, gdzie schronienie znajdują zwierzęta skrzywdzone przez człowieka. Dla bitych i maltretowanych, a nawet okrutnie okaleczonych, zwierząt to prawdziwe ocalenie.