Magazyn Ekspresu Reporterów

Dominik Piechowicz, „7 miesięcy na życie…”

Śledzą, dokumentują i upubliczniają funkcjonowanie ferm hodowli lisów w Polsce. Pokazują w jakich warunkach żyją zwierzęta przeznaczone na produkcję futer. Średnio lisy dożywają siedmiu miesięcy. Zdaniem ekologów, zanim zostaną zabite przeżywają wielkie cierpienie.


Ernest Saj, „Droga widmo”

Droga wojewódzka numer 161 w Lubuskiem. Jest w opłakanym stanie. A jeszcze większym problemem jest fakt, że biegnie przez prywatne posesje dwóch gospodarzy z Kępy Zagajnej – dokładnie między domem, a stodołą. Panowie mają dosyć sporów i postanawiają zamknąć drogę wojewódzką…


Bogumił Rawicz, „Coś po dziadku”

Wnuczka Stanisława Wyspiańskiego, córka słynnego Stasia z obrazu „Śpiący Staś”, walczy o pamiątki po dziadku. Dorota Wyspiańska-Zapędowska walczy z Muzeum Narodowym w Krakowie o pamiątki p[o dziadku, które jej babcia przekazała muzeum w depozyt. Sprawa jest w sądzie.


Barbara Jendrzejczyk, „Czarująca para”

Lewitacja to jedno z najbardziej tajemniczych elementów występów iluzjonistów. Czy unoszenie się w powietrzu jest możliwe, czy to tylko sztuczka? Arashi i Markus opanowali sztukę, która wzbudza aplauz nie tylko podczas przedstawień w Polsce.