Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Wynocha stąd”

Wyzwiska, pobicia i groźby ze strony właścicieli budynku – to codzienność rodziny Jana Pietraszka, która mieszka w kamienicy na warszawskim Żoliborzu. Wszystko zaczęło się wiosną 2014 roku, kiedy kamienica, należąca od 1945 roku do miasta, została zwrócona wnuczce jej przedwojennych właścicieli.


Fabian Zając, „Nietykalna…”

Właściciele mieszkania w Gryfinie postanowili wynająć mieszkanie. Mimo, że zawarli umowę najmu z małżeństwem nie mogą pozbyć się niechcianych lokatorów. Po półtora roku przestali płacić za czynsz i świadczenia. W między czasie urzędnik bez ich wiedzy i zgody zameldował tam kobietę z dzieckiem. I teraz sąd nie może wydać decyzji o eksmisji.


Anna Świderska, „Zawiły problem cz. 2”

W grudniu przedstawiliśmy historię pewnego małżeństwa, których sąsiadem był starszy pan – miłośnik gołębi. Około 50 ptaków gniazdowało w jego mieszkaniu. Sąsiedzi mieli kłopot ze smrodem i odchodami ptaków. Dopiero po naszej interwencji miejscy urzędnicy zajęli się sprawą.


Aleksandra Rek, „Za szybą”

Jest taki dom w Łodzi, gdzie chorzy na Alzheimera i ich rodziny mogą uzyskać pomoc i fachowe wskazówki jak przeciwdziałać schorzeniu. Ich inny świat coraz lepiej poznaje 19-letni Filip, wolontariusz, który pracuje z seniorami.