Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak „Straciliśmy wszystko” 

Pan Leszek, właściciel firmy transportowej z Wągrowca w Wielkopolsce, musiał sam ustalić i przekazać policji oraz prokuraturze schemat działania i dokładne dane osobowe członków grupy przestępczej, którzy okradli jego firmę... Efekt końcowy sprawy jest taki, że przestępcy otrzymują symboliczne wyroki, a pan Leszek, po dwudziestu latach działalności musi zamknąć swoją firmę i wyjechać do pracy za granicę. 


Alina Suworow „Niepełnosprawni?”
Pani Stanisława – urzędniczka wydająca zaświadczenia o niepełnosprawności zawsze była wzorowym, nagradzanym pracownikiem. Jej problemy zaczęły się, kiedy nie wydała takiego zaświadczenia wysokiemu urzędnikowi samorządowemu – jej przełożonemu. Jak sama mówi, niedługo potem zaczęła doświadczać mobbingu, aż w końcu dostała wypowiedzenie z pracy. Dziś walczy w sądzie o honor, przywrócenie godności i powrót do pracy. 

Alina Suworow „Agata – trzy lata później” 
Powrócimy do historii Agaty Nowak. Trafiliśmy do niej 3 lata temu, wtedy od 12 lat niepijąca alkoholiczka opowiedziała nam swoją historię, o tym jak zmieniła swoje życie i jak pomaga innym alkoholikom… Dziś ponownie zaglądamy do Pani Agaty i jej męża.