Magazyn Ekspresu Reporterów

Paweł Kaźmierczak, „Tak nie może być”

30 marca 2014 r. 19-letni Sebastian zostaje brutalnie pobity. Ma tak poważne obrażenia, że umiera na oczach swoich rodziców. Mężczyzna, który go skatował ma już na swoim koncie wyroki za pobicia, a mimo tego szybko opuszcza areszt, a w grudniu 2015 r. Sąd Rejonowy w Łukowie go uniewinnia.


Andrzej Tomczak, „Dom w dzierżawie”

Jeśli chcesz kupić mieszkanie, musisz uważać, aby nie spotkało Cię to co panią Iwonę i jej męża. W jednej chwili stracili pieniądze i prawo do dysponowania kupioną nieruchomością. Ich własność zamieszkiwała rodzina sprzedających. Kiedy chcieli wejść na teren działki zostali pobici. Okazało się, że kobieta, która sprzedawała im dom, wymyśliła sprytny sposób jak pozbawić ich prawa do dysponowania nim.


Justyna Burdon, „Żeby dzieci miały, tak jak inne mają”

Od pięciu lat walczy o to by rodzina była razem i pięcioro jego dzieci nie trafiło do placówki opiekuńczej. Na razie skutecznie, choć nie ukrywa, że jest im ciężko. Musieli zmienić dom, bo żona była uzależniona od alkoholu i bez przeprowadzki rodzinny kurator zagroził odebraniem dzieci.


Izabela Szukalska, „Inny świat”

Pan Józef urodził się zdrowy. Miał życiowe plany i perspektywę ich realizacji. Niefortunny skok do wody zmienił jego życie. Złamał kręgi szyjne i stał się niepełnosprawny. Od 43 lat leży na łóżku.