Magazyn Ekspresu Reporterów

Andrzej Tomczak, „Podrzucony asfalt”

Państwo Sabatowie znaleźli się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Urząd zażądał od nich oczyszczenia działki z niebezpiecznych odpadów, choć to firmy działające na zlecenie miasta za to odpowiadają. Ale to im grozi grzywna i ogromne koszty utylizacji.


Ernest Saj, „Ciekawość nie popłaca”

Pan Andrzej został pobity przez policję. Twierdzi, że funkcjonariusze bezpodstawnie przyjechali pod jego dom i próbowali przeprowadzić interwencję. Policja odpowiada, że to on był agresywny, a policjanci grzeczni. Tylko, że ślady pobicia pałkami ma obywatel, który później traci przytomność, a nie funkcjonariusz. Andrzej ma pękniętą nerkę i krwiaki na całym ciele. I usłyszał zarzuty znieważenia policjanta.


Ernest Saj, „Nie mamy nic do stracenia”

Mieszkali w 36 m kawalerce. Nie było ich stać na większe mieszkanie i kredyt. Aby poprawić warunki życia postanowili skorzystać z wymiany lokatorskiej. Po pięciu latach od zamiany mieszkania odezwał się do nich urząd skarbowy z żądaniem zapłaty podatku od sprzedaży mieszkania. Samorządy twierdzą, że nie słyszały, aby z tytułu zamiany lokali fiskus ścigał najemców.


Dominik Piechowicz, „NORA”

NORA – to nazwa piwnicy artystycznej w Bartoszycach. Wszyscy na pierwszy rzut oka sądzą, że nie wiadomo co tam może się dziać. Okazuje się, że ośrodek umożliwia rozwijanie się i przekazywanie pasji nowym pokoleniom przez miłośników muzyki i sztuki.


Aleksandra Marciniak, „Jerzy dla jeży”

Pan Jerzy stworzył sanatorium dla …jeży. Ratuje te małe zwierzęta i próbuje je przywrócić naturalnemu środowisku.