Kierunek Zachód

Virtualia Art to polonijne medium z siedzibą w Belgii. Założycielką jest Yvette Popławska. W 2013 roku otrzymała nagrodę za pracę organiczną.

Polacy mieszkający w Niemczech coraz chętniej nawiązują współpracę z firmami nad Wisłą. Taką osobą jest Paweł Wieczorek mieszkający w Limburgu. Platformą umożliwiającą wzajemne poznanie się, a następnie współpracę biznesową jest Klub Przedsiębiorczości powstały w Polsce.

Pani Agnieszka Filius od półtora roku prowadzi swoją cukiernię w Wuppertalu w Niemczech. Tutaj odbywają się ciekawe warsztaty dla polonijnych dzieci.

Pierwszym krajem emigracji Tadeusza Jaskólskiego była Australia. Jednak wrócił do Europy. Jego dewizą jest pomaganie innym i dbanie o wizerunek Polski na świecie, co realizuje obecnie w Austrii.

Polonijna piosenkarka Elżbieta Krawczyk mieszka od dawna w Paryżu. Kilka lat temu wzięła udział w Polonijnym Festiwalu w Aulnay sous Bois, przeznaczonym dla Polaków mieszkających we Francji. Wspomina swoje zwycięstwo na tej imprezie. Obecnie poza interpretacją piosenek znanych artystów, śpiewa własne utwory.

Zapowiedź dyskusji filozoficznej, która odbędzie się w Düsseldorfie 26 października. W dyskusji udział wezmą między innymi poseł Zdzisław Krasnodębski, ambasador RP z Berlina Andrzej Przyłębski i dyrektor Instytutu Polskiego z Düsseldorfu, Wojciech Poczachowski.