Alarm!

Niejasne przepisy w kwestii posiadania broni. Bohater naszego materiału w 2017 roku kupił pistolet gazowy. W sylwestra, przy pomocy tzw. „nakładki pirotechnicznej” wystrzelił z niego fajerwerki. Gdyby mężczyzna wiedział, że sprawa niewinnego strzału - rykoszetem wróci do niego po dwóch latach - to pewnie poprzestałby na lampce szampana. A tak stracił pistolet gazowy. Zgodnie z prawem?

Kolejny temat, który wywołał prawdziwą lawinę Państwa reakcji. Kto pierwszy, ten lepszy, czyli aktorzy - celebryci - i nie tylko oni szczepią się na koronawirusa bez kolejki. Ta skandaliczna sprawa z pewnością przejdzie do historii polskiego teatru. Tacy dobrzy aktorzy, tyle że sztuka bardzo smutna.

Trzy lata temu Tatiana W. została brutalnie zamordowana przez dwóch mężczyzn. Sprawcy przez kilka godzin katowali kobietę (uwaga na drastyczne zdjęcia). Dowody nie przemówiły jednak do sądu pierwszej instancji. Opowiemy, co nowego w tej sprawie.

Rok temu pokazaliśmy historię sierżanta Krzysztofa Słupka, którego w 2017 roku lewicowy aktywista oskarżył o napaść. Działo się to podczas Marszu Niepodległości. Mimo jednoznacznego dowodu niewinności - filmu z zajścia - funkcjonariusz został skazany. Ramię w ramię z policjantem walczyliśmy o oczyszczenie jego dobrego imienia. Na szczęście, ta historia ma pozytywne zakończenie.

Tę historię śledzimy praktycznie od początku naszego programu. Fenol, toluen... - lista rakotwórczych substancji, które są w wodach gruntowych bydgoskiego osiedla Łęgnowo jest długa. Choć o zanieczyszczeniach po dawnych Zakładach Chemicznych Zachem wiedziano od lat, w sprawie nie zrobiono prawie nic. Ale los mieszkańców wreszcie ma szansę odmienić wyrok.