Alarm!

Przebieg tego morderstwa mrozi krew w żyłach. Ofiara - 16 letnia Ania - umierała w męczarniach. Dusząc ją, były chłopak miał przez cały czas patrzeć jej w oczy. Po wszystkim, mężczyzna próbował zatrzeć ślady - wywiózł ciało nastolatki do lasu i zakopał w dole. Co skłoniło byłego partnera do tego czynu? Czy - jak twierdzi obrońca - była to zbrodnia z miłości, czy jednak - jak mówi prokurator - premedytacja mordercy - sadysty?

Czy łatwo w Polsce kupić czołg? Okazuje się, że znalezienie sprzedawcy wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Firma z Pomorza handlująca sprzętem wojskowym, mimo zajęcia komorniczego, skutecznie wyprzedaje swój majątek. Właścicielka od miesięcy kpi z wymiaru sprawiedliwości, a we wszystkim wspiera ją sprytna pani mecenas.

Torzym, województwo lubuskie - leśniczy spostrzega w zagajniku dwa dorodne emu. Przeciera oczy, ale te nie znikają. Teraz szukają ich leśnicy, ochotnicy i policja. Sprytne ptaki wybrały wolność i poszły w las. Ostrzegamy! Spotkanie z nimi może być niebezpieczne dla człowieka, bo emu bywają agresywne i mają czym walczyć.