Alarm!

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce stwierdzono w Zielonej Górze. Od tego czasu w naszym kraju potwierdzono już 10 tys. Osób, ale lubuskie to wciąż najmniej zarażony region. Pierwszy zarażony ma już chorobę za sobą. Jak przeszedł ten okres i jak go ocenia? Jak wygląda teraz jego życie? Do sądu trafi niebawem pozew przeciw byłej szefowej sanepidu w Słubicach, która podczas słynnej już konferencji prasowej ujawniła szczegóły z prywatnego życia „pacjenta zero”.
W codziennym raporcie z walki z koronawirusem o skuteczności restrykcji, które ograniczają liczbę zachorowań w Polsce. Eksperci oceniają jednak, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Jedna z firm z Zielonej Góry opracowała innowacyjny sprzęt do dezynfekcji rąk.
Na koniec spraw odkrycia zwłok noworodka na wysypisku śmieci w Płońsku. Pod koniec grudnia 2019 r. ciało dziecka na taśmie selekcji śmieci znaleźli pracownicy sortowni odpadów. Był to przedwcześnie urodzony chłopiec. Poruszeni widokiem, który mają do dziś przed oczami postanowili zebrać pieniądze na pomnik dla nieżyjącego chłopca.