Alarm!

Odliczanie do rozpoczęcia mundialu w Rosji rozpoczęte. W naszym programie orły Adama Nawałki w pigułce w rozmowie z Sylwią Dekiert. Na początek reprezentacyjna „jedynka” czyli Wojciech Szczęsny. – Polska i Polacy są najważniejsi, kiedy reprezentuje się swój kraj – mówi. – Myślę, że pewność siebie w młodym wieku mi pomogło, a później życie uczy pokory i skromności – dodaje.

Przez lata mówiono nam, że komercjalizacja szpitali jest lekarstwem na źle działającą służbę zdrowia. Kluczem było słowo „dobro pacjenta”. Dziś pytamy o los szpitali należących do spółki „centrum dializa”, jednym z największych graczy na rynku medycznym. Szpital w Białogardzie popada w ruinę, a w placówce zarządzanej przez spółkę w Pszczynie Narodowy Fundusz Zdrowia wypowiedział kontrakt, bo narażone było zdrowie i życie pacjentów.

Na koniec o decyzji komisji weryfikacyjnej uchylającej przekazanie kamienicy przy Mokotowskiej 63 mafii reprywatyzacyjnej. Sprawę lokatorów opisywaliśmy w „Alarmie!”. Beneficjentem była m.in. Marzena K., określana mianem rekina reprywatyzacji w Warszawie, a decyzję wydał Jakub R., wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami, który miał za to wziąć 2 mln zł. Oboje siedzą w areszcie.