Alarm!

Zdesperowany człowiek gotów jest na najbardziej dziwaczną kurację, byle odzyskać zdrowie. Żerują na tym nieuczciwi uzdrowiciele, którzy za pieniądze obiecują cuda. Poszliśmy z ukrytą kamerą do hochsztaplerów, żeby sprawdzić jak działają i ile zarabiają.

W programie też przypominamy materiał z lutego. Krakowski biznesmen, przy użyciu noża i kastetu, skatował żonę. Sąd okazał się jednak wyjątkowo łaskawy i wymierzył stosunkowo niski wyrok. Kat już niebawem będzie mógł się domagać o przedterminowe zwolnienie. Wracamy do sprawy i pytamy, dlaczego prokuratura nie wniosła apelacji.

W tym tygodniu nagłośniliśmy z kolei problem gwałtownie rosnących opłat za odbiór śmieci. Po tym materiale odebraliśmy kilkaset wiadomości, informujących nas o podobnych sytuacjach w państwa miejscowościach.

W programie ponadto tragiczny finał historii emerytowanego strażaka Artura Smolskiego, którą pokazywaliśmy w październiku. Mężczyzna walczył z olsztyńską spółdzielnią Pojezierze i prezesem Wiesławem Barańskim, który nie zgadzał się na zamontowanie platformy, umożliwiającej choremu mężczyźnie opuszczenie bloku. Niestety bohater naszego reportażu nie doczekał przebłysku dobrej woli prezesa.

Czy można oskarżać ojca za to, że próbuje bronić swoje dziecko przed przemocą ze strony matki. Tymczasem do sądy właśnie trafia sprawa Andrzej Markowskiego, którzy przekazał nam nagrania dokumentujące agresję.